03.12.14

Kommipuu jõuludeks


Vajalikud vahendid:
·         Pott, kuhu puu kasvama panna
·         Kipsisegu (või liiv, kivikesed jmt), mis aitaks puud püsti hoida
·         Oks või pulk varreks
·         Tükike savi (või lillepoes müüdav oasis)
·         Traat kommide kinnitamiseks
·         Palju komme (minul kulus üks suur Fazeri pakk + 2 pakki lutsukomme)
·         Erinevaid kaunistusi
Töö käik:
1.      Mõtle välja, mida kasutad, et puu püsti püsiks. Mina kasutan kipsisegu, mida saab ehituspoodidest, sest mulle meeldib kui puu on kindlalt püsti. Samas võid kasutada ka liiva, kivikesi vms.
Valmista segu, pane puupulk või oks segusse ja lase natuke kuivada. Seejärel kinnita segusse (kuni see pole veel täiesti kuivanud) kaunistused. Muidugi võid ka pärast potti kaunistusi panna ja kinnitada näiteks liimiga. Lase segul kõvastuda!

2.      Kui puuoks on kindlalt paigas, saad edasi liikuda ülemise osa juurde. Siin kasutan mina DAS savi, sest meeldib, kui kommid ja kaunistused on kõvasti kinni ja ei kao kuskile. Tee savist pallike ja aseta puu tippu. Seejärel saad hakata pallikest kaunistama!
3.      Kommide kinnitamise kasutan mina tavalist ehete valmistamiseks mõeldud traati. Samas sobib ka lillepoodides müüdav spetsiaalne traat. Kinnitamisel põimin traadi ühe otsa kommi külge ja teise otsa jätan piisavalt pika, et saaksin kindlalt savisse torgata.

4.       Nüüd ei olegi muud teha, kui kommid hästi tihedalt üksteise kõrvale savisse torgata. Vahele võib panna ka erinevaid kaunistusi, nt väikseid kingitusi või jõulukuule või karda jne. Kasuta oma fantaasiat ja ole loov!!!

Sarnast puud saad teha ükskõik milliseks tähtpäevaks, ükskõik millistes värvides ja kaunistustega!!! Mina tegin näiteks ühe puu sellise: 

Kui tahad aga lastega midagi lihtsamat teha, siis võid võtta lihtsalt ühe pudel ja hakata sinna peale komme kinnitama, kas kleeplindi, liimi või kuuma liimiga. Mina lisasin üles kaunistuseks veel ka küünlaaluse. Välja tuli selline vahva kuuseke:


1 kommentaar: