26.11.09

Jõulud vol 1

Minus on jõuluootus sees, nii üdini ja kõvasti sees, et vägisi püüan end veel tagasi hoida, et mitte jõuluasju lagedale kraamida ja tube kaunistama hakata. Traditsiooniliselt hakkame kodu kaunistama alles 1. advendil. No aga eks ma siis loen temaatilisi raamtuid, lehtede jõuluerisid, silitan jõuluplaate ja planeerin - oi kuidas planeerin...

Täna leidsin ühe väga vahva artikkli:

http://joulud.postimees.ee/?id=190108


See on jutuke Metsamoorist ja tema jõuludest. Eriti meeldis mulle sellest jutust üks koht, kopeerin selle siiagi, sest nii mõnegi mõtte sealt tahaksin oma ellu tuua (kaudselt on nad kindlasti juba ka olemas).

Metsamoor, mida tähendavad jõulud teie jaoks?
Minule seostuvad jõulud rohkem pööripäevaga, kus saab vana maha jätta ja uut alustada.

Mina teen nii. Koristan toad. Teen pisikutossu: panen väikese kausikese sisse veidi kuivatatud salveilehti ja kadakaoksi, süütan need põlema. Nad hakkavad vaikselt tossama. Käin selle tossava kausiga läbi kõik toad, kuhu jääb mõnus salvei-kadaka tossulõhn - parem kui välismaine viiruk! See hävitab pisikud ja ajab ära pahad energiad.

Võtan paberilehe ja kirjutan sinna 10 asja, millest tahan lahti saada. Põletan ka selle.

Teen sellise harjutuse: avan mõttes oma ülemise ukse, mis on lõgeme kohal pealael ning alumised uksed, mis on talla all, päka keskel olevas õnaruses, päikesepõimiku reflekspunktis. Hingan kolm korda pea-uksest sisse ja jala-ustest välja ja siis vastupidi. Kujutlen, mis värvi on see voog, mis minust läbi tuleb ja puhastab kõik, mis üleliigne.

Panen ööseks voodi alla haavapuust ketta, et läheks kõik, mis liig, siis saan uuel aastal uue ja puhtana alustada seda mõnusat aastaringi, mida elu mulle pakub.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar