26.11.09

Jõulud vol 1

Minus on jõuluootus sees, nii üdini ja kõvasti sees, et vägisi püüan end veel tagasi hoida, et mitte jõuluasju lagedale kraamida ja tube kaunistama hakata. Traditsiooniliselt hakkame kodu kaunistama alles 1. advendil. No aga eks ma siis loen temaatilisi raamtuid, lehtede jõuluerisid, silitan jõuluplaate ja planeerin - oi kuidas planeerin...

Täna leidsin ühe väga vahva artikkli:

http://joulud.postimees.ee/?id=190108


See on jutuke Metsamoorist ja tema jõuludest. Eriti meeldis mulle sellest jutust üks koht, kopeerin selle siiagi, sest nii mõnegi mõtte sealt tahaksin oma ellu tuua (kaudselt on nad kindlasti juba ka olemas).

Metsamoor, mida tähendavad jõulud teie jaoks?
Minule seostuvad jõulud rohkem pööripäevaga, kus saab vana maha jätta ja uut alustada.

Mina teen nii. Koristan toad. Teen pisikutossu: panen väikese kausikese sisse veidi kuivatatud salveilehti ja kadakaoksi, süütan need põlema. Nad hakkavad vaikselt tossama. Käin selle tossava kausiga läbi kõik toad, kuhu jääb mõnus salvei-kadaka tossulõhn - parem kui välismaine viiruk! See hävitab pisikud ja ajab ära pahad energiad.

Võtan paberilehe ja kirjutan sinna 10 asja, millest tahan lahti saada. Põletan ka selle.

Teen sellise harjutuse: avan mõttes oma ülemise ukse, mis on lõgeme kohal pealael ning alumised uksed, mis on talla all, päka keskel olevas õnaruses, päikesepõimiku reflekspunktis. Hingan kolm korda pea-uksest sisse ja jala-ustest välja ja siis vastupidi. Kujutlen, mis värvi on see voog, mis minust läbi tuleb ja puhastab kõik, mis üleliigne.

Panen ööseks voodi alla haavapuust ketta, et läheks kõik, mis liig, siis saan uuel aastal uue ja puhtana alustada seda mõnusat aastaringi, mida elu mulle pakub.

05.11.09

Gripi vastu!!!




4 kõige tõhusamat nippi:

Pese tihti käsi –
see kaitseb sind ja sinu lähedasi viiruste eest. Iga kätepesu kestku vähemalt 20 sekundit. Just kätele jääb kõige rohkem viiruseid ja sealt satuvad need edasi sinu organismi või teistele inimestele.

Aevastades või köhides kata nina ja suu varruka või ühekordse taskurätikuga –
sellega hoidud nakatamast teisi enda ümber. Pärast kasutamist viska taskurätik kohe prügikasti. Ära köhi ega aevasta peopessa, sest nii satuvad viirused otse kätele ja levivad sealt edasi teistele.

Võimalusel hoidu haigetest vähemalt ühe meetri kaugusele –
nii ei levi viirused sinuni. Kui sa ise haige oled, hoia teistest inimestest kaugemale, et ka nemad ei haigestuks. Samuti ära kätle, kallista ega musita haige või haiguskahtlusega inimesega.

Haigena püsi kodus –
nõnda ei nakata sa teisi ja saad ise kiiremini terveks. Kui vähegi võimalik, jää haiguse ajal töölt või koolist koju.



Järgida tasub ka neid nõuandeid:

Esimeste gripinähtude tekkimisel helista oma perearstile –
tema oskab sind kõige paremini nõustada ja vajadusel soovitada õigeid vahendeid gripinähtude leevendamiseks.

Väldi oma silmade, nina ja suu puudutamist –
nii hoiad viirused endast eemal. Viirused levivad väga kergesti, kui puudutad pisikutega saastunud esemeid või erinevaid pindasid ning seejärel oma silmi, nina või suud.

Tuuluta sageli töö- ja eluruume –
nii saad siseruumides paljudest haigustekitajatest lahti.

Ela tervislikult –
see hoiab sinu immuunsussüsteemi tervena. Maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, hoia stress kontrolli all, joo piisavas koguses vedelikke ja söö täisväärtuslikku toitu.